wordpress themes
Meyveler ve Kalorileri | bizkadinlar – Kadın Sitesi – Kadınlar – Kadınca – Anne Cocuk – Beslenme – Dekorasyon – Diyet – Diyet Listeleri – Magazin – Güzellik – Moda – Sağlık – Yemek – Kadın Haber – Kadınca – Kadınlar – Kadın Haberleri | Kadın olmak ayrıcalıktır Don't make fun of women, her friends or her family. Buy Singles Dating jewellery. Online dating services are hot these days. Looking for love online. For example, if you've just cracked that joke and she's laughed, at least be ready with a line like And so, what are your thoughts about X,Y,Z, or, What do you like about your job?, etc. Don't try to be who you're not--it will soon backfire and it will also be very uncomfortable for you. That may work. She might not just like you as something more than a friend. Financial disparity and financial problems can cause you a lot of heartache, so honesty on this point is a must. This is the most important step. Don't go out every day. Don't let them know what you're doing. Suggest a range of different things of interest to you, and also do things of interest to your date, and see how their level of enthusiasm (or lack of it) leaves you feeling. How to Ask a Girl Out By Love Letter. Be specific. Be slow and careful around him. Step Outside of your boundaries - Take a visit to a club where you know that Bad Boys hang out at in your city, some place where the men won't be dressed in a suit on the dance floor.

Meyveler ve Kalorileri

Editoru bizkadinlar.net. Kategorisi Diyet Listeleri, Manşet

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Temmuz 11, 2012 Yorum Yap

Meyve sağlıklı bir atıştırmalıktır. Ancak tabiat ananın bu doğal tatlılarının bazıları çok miktarda şeker ve kalori içerir. Ağzını sulandıran bu keyfin sana kilo olarak geri dönmemesi için dikkatli ol.

Frambuaz (Bir kâsesi 64 kalori)

Los Angeleslı Diyetisyen Ashley Koff, “Eğer büyük porsiyonlar seviyorsan, kırmızı meyvelere bayılacaksın” diyor. Bunlar küçük olduğu için daha fazla yiyormuşsun hissi verir. Bütün kırmızı meyveler açlık bastırıcı harika lif kaynaklarıdır ama en fazla lif frambuazda bulunur. Bir kâsesi dört dilim tam tahıllı ekmekten daha fazla lif içerir. Bu miktar, yaban mersininde olandan iki kat fazladır. Yaklaşık her bir frambuaz bir kalori içerdiği için, yerken ölçmen çok gerekli değil. Bir avuç kadar alıp yıkadıktan sonra doyuncaya dek yiyebilirsin.

GREYFURT

Yüksek miktarda su içerdiği için seni tok tutar, şişirmez.

Daha fazla yararlan: Koff, buzlu çayını şeker ilave etmeden tatlandırmak için dondurulmuş frambuaz eklemeni öneriyor.
Greyfurt (Bir orta boy greyfurt 82 kalori)
Greyfurt diyeti eski moda gibi görünebilir. Ancak bu yuvarlak meyveler, hâlâ en önemli diyet yardımcılarımızdan biri. 101 Optimal Life Foods kitabının yazarı David Grotto, “Greyfurt düşük miktarda şeker ve yüksek oranda lif içerir. Ayrıca çalışmalar insülin direncini güçlendirdiğini gösteriyor. Bu da greyfurt yediğinde kendini daha uzun süre tok hissedeceğin anlamına geliyor” diyor. Journal of Medicinal Food’da yayımlanan bir çalışmaya göre, günde üç öğün yemeklerden önce yarım greyfurt yiyen obez yetişkinlerin, 12 haftanın sonunda diğerlerinden bir buçuk kilo daha fazla kaybettiği görülmüş.

Daha fazla yararlan: Turunçgiller, soya sosunu ve diğer Asya lezzetlerini mükemmel şekilde tamamlar. Wok tavada pişirdiğin her şeye greyfurt dilimleri ekleyebilirsin. Daha sonra hafifçe karıştır ve fazla ısınmasını beklemeden ocaktan al.

Elma (Bir orta boy elma 95 kalori)

Günde bir elma, kilolu günlerinde giydiğin jean’lere geri dönmene engel olur. Elmanın içindeki lifler, sindirimi yavaşlatır. Koff, miden meyveyle dolu olduğunda şekerli atıştırmalıklara elini uzatmayacağını söylüyor. Orta boy bir elmada dört gram lif vardır (bunun çoğu kabuğunda olduğu için soymadan yemelisin).

Bir de artısı var: Yapılan araştırmalara göre, yeşil elma kokusunu içine çektiğinde beynine tatlı yemiş olduğun sinyalini göndermiş oluyorsun. Bu durum tatlı krizlerini önleyerek kilo vermene yardımcı oluyor.

Daha fazla yararlan: Doğranmış elma, turp ve kereviz dilimlerine zeytinyağı, limon suyu ve biraz bal ekleyerek karıştır. Bu ferahlatıcı salatayı, yemeğinin yanına destek lezzet olarak alabilirsin.

Muz (Bir orta boy muz 105 kalori)

Muz demetinin kaburga kemiklerini andıran bir şekli vardır. Buna rağmen nedense bu meyvenin kilo aldırdığına inanılır. Ancak yeni araştırmalar, muzun masumluğunu kanıtlamış durumda: Araştırma sonuçlarına göre muz, nişastaya ket vurarak sindirimi yavaşlatan bir çeşit lif içeriyor. Grotto, “Böylece kan şekerin sabit kalıyor ve daha uzun süre tok hissediyorsun” diyor. Dikkat etmen gereken, muzu kabuğu henüz yeşil renkteyken alıp, sararmasını beklemeden tüketmek. Her meyvede olduğu gibi, olgunlaşma sürecinde muzun içindeki nişasta şekere dönüşüyor. Bu sayede daha tatlı (ve daha kalorili) hâle geliyor.
Daha fazla yararlan: Bir muzu ikiye böl. Her parçanın üzerine önce en sevdiğin fındık ezmesinden yarım çorba kaşığı sür; üzerine yarım çorba kaşığı kakao serpiştir. Yağlı kâğıda sarıp 10-15 dakika dondurucuda beklettikten sonra leziz bir tatlıya dönüşecek. (İki kişilik.)

Taze Meyveleri Tercih Eta

Tatlandırıcı eklenmemiş donmuş meyveler veya su içinde konserve edilmiş olanlar, taze meyvelerin yerini tutabilir. Ancak bel ölçüne dikkat ediyorsan, kuru meyvelerden kaçınmalısın. Bu meyvelerdeki konsantre şeker, aldığın kaloriyi arttırır. Ayrıca Ashley Koff, bu meyveler daha az doygunluk hissi verdiği için fark etmeden fazla miktarda yiyebileceğin konusunda uyarıyor.

Woman’sHealth

Paylaş ;

Facebook'ta yorumla!